Bożonarodzeniowe wianki i stroiki na drzwi

Coraz popularniejsza w Polsce staje się tradycja wieszania stroików bożonarodzeniowych na drzwiach. Dzięki takiemu elementowi jest miło i świątecznie nie tylko nam w domu, ale także sąsiadom mijającym nasze drzwi, czy gościom, którzy do nas przychodzą. Odkryli to już dawno Amerykanie, dla których nie ma Bożego Narodzenia bez ozdoby na drzwiach.

Z czego można zrobić stroik na drzwi? Właściwie dokładnie z tych samych materiałów co każdy inny stroik. Na pewno trzeba opracować odpowiedni sposób mocowania go na drzwiach. Zwykle służy do tego jakiś rodzaj zawieszki. W związku z tym do drzwi trzeba wbić gwoździk. Zawieszka może być ukryta pomiędzy zielonymi gałązkami lub może być zrobiona w ozdobny sposób i wystawać u góry stroiku. Ewentualnie można spróbować przykleić strok do drzwi za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.bozonarodzeniowy-stroik-na-drzwi Musi być jednak naprawdę mocna.

Zielone gałązki, szyszki, bombki, suszone owoce, orzechy pomalowane na złoto – to wszystko może tworzyć stroik bożonarodzeniowy na drzwi. Często robi się go w formie okręgu związując odpowiednio gałązki. Można je także zamocować na podstawie z wikliny czy drutu. Podobny kształt mają też świąteczne wieńce. Czym właściwie różnią się od stroików? Jeżeli są zrobione z jodły czy świerku to tak właściwie niczym. Ewentualnie są większe i przybierają kształt bardziej zbliżony do okręgu.

Natomiast wieńce można też robić z innych materiałów. Bardzo efektownie wygląda taka ozdoba z samych suszonych cytrusów. Inny pomysł to wieniec z szyszek. Wystarczy dodać trochę jarzębiny i czerwoną kokardę. Będzie bardzo ładnie. Dość ciekawy pomysł to wieniec zrobiony ze sznura zanurzonego w cemencie. Powstaje biała ozdoba, którą można opleść kolorową kokardą. Można też kupić wieniec ze słomy czy suszonej trawy i zbóż. Już samo robienie czy kupowanie stroików wprawia zwykle w świąteczny nastrój. Na pewno warto dbać o tworzenie specjalnej bożonarodzeniowej atmosfery w domu, a z pewnością choinka, stroik na stole czy wieniec na drzwiach bardzo w tym pomagają.