Ręcznie robione bożonarodzeniowe stroiki

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia wielu z nas chętnie zabiera się za robienie ozdób choinkowych i stroików. Oczywiście w tej chwili w sklepach można kupić wszystko, jednak takie wykonywanie ozdób w domu pozwala wczuć się bardziej w atmosferę świąteczną. Poza tym można w ten sposób rodzinnie i miło spędzić czas.

Żeby zrobić stroik bożonarodzeniowy trzeba najpierw się zastanowić jak ma wyglądać. Od tego zależy co trzeba do niego kupić. Warto też poczytać co nieco na temat robienia takich dekoracji, żeby wiedzieć wszystko o sposobach komponowania stroików oraz o tym, co jest niezbędne, by były one trwałe. Chodzi po prostu o odpowiednią bazę. Może być ona ze specjalnej gąbki, styropianu, wikliny lub drutu. Niektórzy robią też stroiki w miskach lub wazonach. Zazwyczaj głównym elementem stroiku bożonarodzeniowego są zielone gałązki. Pochodzą one najczęściej z jodły lub świerku. Dość istotne jest to, aby były trwałe czyli nie wysychały szybko oraz nie gubiły za bardzo igieł. Pod tym względem polecana jest jodła kaukaska. stroik bożonarodzeniowy na stół

Oczywiście można też zrobić stroik, który nie będzie miał zielonych gałęzi, a jego  głównymi elementami będą na przykład szyszki albo plasterki suszonych cytrusów. Tak czy inaczej gałęzie czy szyszki trzeba powbijać lub przytwierdzić za pomocą drucików do podstawy. Trzeba to zrobić tak, żeby nie było widać żadnych łączeń. Teraz można już dekorować stroik.

Do robienia stroików można wykorzystywać przeróżne ozdoby. Oczywiście najbardziej popularne są bombki. Mają one różne kształty, wielkości i kolory. Bardzo ładnie wyglądają też suszone liście, trawy, owoce, jarzębina, orzechy czy żołędzie. Można je pomalować na złoto lub przykleić na nie trochę brokatu. Stroiki można też ozdabiać wstążkami i kokardami, najczęściej są one czerwone. Właśnie ten kolor dobrze się komponuje z zielenią i złotem.

Świąteczne stroiki na stół prawie zawsze mają miejsce na świeczkę. W zależności czy są one okrągłe i płaskie czy bardziej rozłożyste, ozdabia się je niską i grubą świeczką lub wysoką i cienką. Robiąc stroik trzeba wszystko zaplanować tak, aby nie mógł się zapalić od świeczki.