Ręcznie robione ozdoby choinkowe

Chcesz jak najpiękniej udekorować dom przed Bożym Narodzeniem. To oczywiste, ale jak to zrobić? Jeśli masz dobre pomysły i pewne zdolności manualne, na pewno warto wykonać większość ozdób samodzielnie.

Na Twojej choince będą prawdopodobnie wisiały bombki oraz włosy anielskie, ale można ją również ozdobić wieloma innymi oryginalnymi drobiazgami. Dosyć apetycznym pomysłem są ciasteczka. Wystarczy tylko kupić foremki w świątecznych kształtach, a po wycięciu ciasteczek zrobić w nich dziurki na nitkę. Można już piec. Kiedy ciastka będą gotowe, warto udekorować je jeszcze farbkami spożywczymi i kolorowymi ozdobami cukierniczymi. Takie ozdoby można oczywiście podjadać, natomiast ładne rzeczy robi się także z ciasta solnego, które raczej nie nadaje się do zjedzenia nawet po upieczeniu. Ozdoby choinkowe hand made

A skoro o jedzeniu mowa, można robić ozdoby choinkowe z owoców cytrusowych. Trzeba pociąć je na plastry i wysuszyć około dwa tygodnie przed wieszaniem na choince. Również orzechy włoskie stanowią bardzo ładną ozdobę, zwłaszcza jeżeli zostaną pomalowane na złoto. Podobnie zresztą można przygotować szyszki, które świetnie nadają się na choinkę lub do zrobienia stroika bożonarodzeniowego.

Każde dziecko bardzo chętnie pomaga w robieniu ozdób na choinkę. Jeżeli dzieci są jeszcze małe, można wymyślić jakieś proste elementy, które będzie można wspólnie wykonywać. Dość popularne są łańcuchy z papieru kolorowego. Tnie się go na paseczki, a potem skleja tak, aby powstawały połączone ze sobą ogniwa. Inny prosty rodzaj tego typu rękodzieła to gwiazdki, które wycina się z tektury i obkleja złotkiem.  Różnych tego typu rzeczy uczy się często dzieci na plastyce.

Już nieco bardziej skomplikowane są ozdoby ze słomy. Wymagają odpowiednich zdolności i doświadczenia, ale mogą być naprawdę wyjątkowo ładne. Podobnie jest z ozdobami robionymi na szydełku. Ich wykonywanie jest elementem polskiej tradycji ludowej. Jeżeli jednak ktoś nie posiada takich zdolności, a chce sam przygotować coś na swoją choinkę może chociażby obwiązać nitką cukierki w kolorowych papierkach i powiesić je na gałązkach.