Rodzaje bożonarodzeniowych stroików

Stroiki bożonarodzeniowe mogą się różnic od siebie tym z czego są zrobione, kształtem, a także przeznaczeniem. Najczęściej umieszcza się je na stole, ale coraz bardziej popularne stają się także stroiki na drzwi czy na ścianę.

Najczęściej stroiki robi się z gałęzi jodły lub świerku. Następnie ozdabia się je bombkami, orzechami, kokardami, świeczkami itd. Jednak coraz częściej można się spotkać ze stroikami z szyszek czy suszonych plasterków owoców cytrusowych. Co roku pojawiają się coraz to nowsze i oryginalniejsze pomysły na to, z czego zrobić stroik. Różnorodność dotyczy też kształtów. Bardzo popularny jest okręg, który sprawdza się zarówno na stole, jak i na drzwiach. Może to być nawet rodzaj wieńca. Świąteczny stroik z wikliną

Ciekawe kształty można nadawać stroikom jeśli zastosuje się jakąś odpowiednio wyprofilowaną bazę ze styropianu, gąbki czy drutu. Inny sposób polega na tym, że komponowanie stroika rozpoczyna się od związania kilku gałęzi w taki sposób, że rozchodzą się one na wszystkie strony. Można też po prostu włożyć je do wazonu i przyczepiać ozdoby na takim bukiecie. To w jaki sposób powstaje stroik zależy w głównej mierze od tego, czy zostanie on powieszony na ścianie, czy może będzie umieszczony na lampie, czy też jednak po prostu będzie leżał na stole.

Świąteczne stroiki można podzielić też na kupne oraz robione samodzielnie. Oczywiście istnieje bardzo duży wybór gotowych ozdób, stroików i wieńców. Poza tym można złożyć jakieś specjalne zamówienie, które zostanie wykonane ściśle według podanych wskazówek. Jednak własnoręcznie robienie stroików pozwala jeszcze lepiej wczuć się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Najlepiej jest usiąść do takiej pracy wspólnie z dziećmi, na pewno wzmacnia to więzi rodzinne. Poza tym to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Można najpierw razem zaplanować jak stroik będzie wyglądał, a potem komponować go powoli i starannie. W każdej chwili można coś zmienić albo dodać. Właśnie taki rodzaj stroików jest chyba najciekawszy. Bywa tak, że daje dużo satysfakcji kiedy wszyscy bliscy go chwalą.