Stroiki na stół wigilijny

Kupowanie i robienie stroików bożonarodzeniowych to piękna tradycja. Od razu, kiedy tylko pojawiają się w domu  czy mieszkaniu, tworzy się w nim specyficzna atmosfera. Każdy już czuje wówczas, że niedługo będą Święta.

Stroiki można umieszczać w różnych miejscach. Czasami nawet większe z nich wiesza się na przykład na ścianie lub na lampie i zastępują choinkę. To całkiem dobry pomysł dla osób, które nie lubią zbyt długiego przystrajania choinki ozdobami. Stroiki wiesza się na drzwiach, stawia na parapetach oraz na stołach. Właśnie ta ostatnia propozycja sprawdza się idealnie podczas rodzinnych świątecznych posiłków. Ponieważ chcemy aby stół podczas uroczystych okazji wyglądał wyjątkowo, zawsze szukamy najlepszych ozdób. Jeśli chodzi o Boże Narodzenie stroik będzie w sam raz! Jego wielkość zależy zwykle od wielkości stołu.ręcznie robiony stroik na stół

Są oczywiście różne rodzaje stroików na stół. Najpopularniejsze są te okrągłe, ze świeczką pośrodku. Robi się je na wiklinowym lub drucianym szkielecie, na którym dość łatwo można zamocować zielone gałązki. Zwykle pochodzą one ze świerku lub jodły. Oczywiście każdemu zależy na tym, aby jak najdłużej pozostawały świeże i nie obsypywały się. Podobno najtrwalsze są gałęzie jodły kaukaskiej. Następnie mocujemy bańki, szyszki i inne ozdoby. Często też pojawiają się różne kokardy i oczywiście dość gruba świeca na środku stroiku. Wszystko jest dopasowane kolorystycznie.

Nieco inny pomysł na stroik, który będzie stał na stole, to konstrukcja wykonana na specjalnej gąbce. Jest on wówczas wyższy i pełniejszy. Zwykle takie stroiki ozdabia się długą i cienką świeczką. Oczywiście gałązki jodły czy świerku można włożyć też do ładnego wazonu i nieco ozdobić. Powstanie wówczas specyficzny świąteczny bukiet, który na pewno będzie mógł doskonale udekorować każdy stół. Można też oczywiście wybrać jeszcze inną opcję, czyli przed każdą osobą siedzącą przy stole postawić malutki stroiczek zrobiony dosłownie na jednej gałązce. Co roku pojawiają się nowe, coraz oryginalniejsze pomysły.